21 Kasım 2013

Kölelik paketine karşı!

Kadın Emeği Platformu, “Kadın İstihdamı Paketi”ne karşı, 22 Kasım’da Ankara ve İstanbul’da sokağa çağırıyor

Kölelik paketine karşı!
Kadın Emeği Platformu, burjuva hükümetin Ekim ayı başında “müjde” olarak duyurduğu Kadın İstihdamı Paketi’ni protesto etmek için 22 Kasım’da Ankara ve İstanbul'da bir eylem gerçekleştirecek.

Kadınları daha fazla yoksullaştırıp güvencesizleştiren paketin, aynı zamanda tüm emekgücü piyasalarını esnekliğe-güvencesizliğe sürükleyecek kapsamlı bir saldırı paketi olduğu açık.

Paketin kadına dönük ruhunu ise, kadının aile ve toplumsal yaşam içindeki köleliğini daha da pekiştirecek olması oluşturuyor.

Onu, dört duvar içindeki rollerinin altını çizerek, aynı zamanda esnek-güvencesiz çalışma biçimleriyle kapitalist üretimin parçası haline getiren bu paket, tüm işçi ve emekçiler tarafından reddedilmelidir.

Kölelik bürolarının önünü açan, part-time çalışma biçimlerini esas çalışma modeli haline getiren, kuralasızlığı kural olarak dayatan bu paket, bütün perdeleri kaldırılarak teşhir edilmeli, reddedilmelidir!

DİSK, KESK, Sendikal Güçbirliği Platformu, TTB ve çeşitli siyasi çevrelerce oluşturulan Kadın Emeği Platformu’nun çağrıcısı olduğu eylem, tüm işçi ve emekçiler, en başta da emekçi kadınlar tarafından sahiplenilmelidir.

Tarih: 22 Kasım Cuma
Yer
İstanbul: İTO Eminönü (Kadıköy vapur iskelesi karşısı)
Ankara: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Önü

Saat: 12.30

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..