23 Şubat 2014

Greif işçilerinden çağrı!..

Greif işçileri dayanışmaya, "Bir yevmiyeni GREİF işçileri ile paylaş!" kampanyasını örmeye çağırıyor...

Greif işçilerinden çağrı!..
Greif işçileri hepimizin mücadelesi olan direnişlerinin her türlü araç ve olanakla desteklenmesine, direnişin üretim ve yaşam alanlarına taşınmasına ve "Bir yevmiyeni GREİF işçileri ile paylaş!" kampanyasını örmeye çağırıyor. İşçilerin çağrı metnini yayınlıyoruz:
Greif işgali ile dayanışma için öneriler:
Taşeron ve kölelik politikalarına ve patronun toplu sözleşme sürecindeki dayatmalarına başkaldırdık. "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!" diyerek İŞGAL, Grev, Direniş silahımızı kuşandık. Ve biliyoruz ki milyonlarca insanımız var bizimle aynı "kaderi" paylaşan. Ve yine biliyoruz ki sömürü ve kölelik "kader" olamaz!

Haklı mücadelemiz, bu bozuk düzen altında ezilen, kurtuluş yolu arayan milyonlarca işçiye, emekçiye, gence, kadına umut olsun isteriz. Hayatı, dünyayı vareden bizleriz. HAyatı değiştirmek de yine bizim elimizdedir. Biz işgalci GREİF işçileri mücadelemizi, bedeli her ne olursa olsun, Zafere kadar aynı coşku ve bilinçle sürdürmekte kararlıyız.
Direnişimizin başladığı 10 Şubat'tan bu yana, patronun tüm tehdit ve baskılarına rağmen, 100'ün üzerinde yeni arkadaşımız saflarımıza katıldı.

Bugüne dek bizleri yalnız bırakmayan tüm emek ve kavga dostlarımıza, işçi kardeşlerimize gösterdiğiniz SINIF DAYANIŞMASI için bir kez daha teşekkür ederiz. Kavgamızı kavgası bilen siz dostlarımızdan mücadelemizi büyütmek için kimi isteklerimiz olacak:

1-Mücadelemizi fabrikalardan meydanlara, stantlardan kampüslere, medyadan sanal ortama kadar her alanda dayanışmayı büyütmenizi istiyoruz. Bunun için sansürlenmek istenen sosyal paylaşım sitelerimiz, spor karşılaşmaları, mizah dergileri, konserler ve aklımıza gelebilecek her türlü yaratıcı yol ve yöntem kullanılabilir.

2- Mücadelemizi hep birlikte sürdürüp geliştirebilmemiz için bizlerin (600 kişinin) ulaşım, beslenme ihtiyaçlarımızı karşılamamız gerekiyor. Üstelik işveren direnişimizi kırmak için önceki döneme ait ücretlerimizi dahi keyfi biçimde bizlere ödemiyor. Dolayısıyla maddi olanakları yaratıp süreklileştirebilmemiz direnişimizin ZAFERİ için önemli bir yer tutuyor.

Bu nedenle fabrikalarımızda, işyerlerimizde, çalıştığımız ofis ve plazalarda, emekçi semtlerinde, tüm yaşam alanlarımızda "Bir yevmiyeni GREİF işçileri ile paylaş!" kampanyasını örmeliyiz.

Zafer bizim olacak, zafer tüm işçi sınıfının olacak!
Tüm dostlarımıza şimdiden teşekkürler...
İşgalci GREİF işçileri
23 Şubat 2014


Facebook: Greif İşgal Grev Direniş
Twitter: @DirenGreif
E-posta: greifiscileri@gmail.com
Adres: Yeşilbayır Mahalles, Hadımköy İstanbul Yolu Cad., No: 59 Arnavutköy-İstanbul

(Yenibosna’dan kalkan Hadımköy otobüsleriyle tek araçla, metrobüsle Beylikdüzü’ne kadar herhangi bir duraktan aynı otobüslere binilerek aktarmayla ulaşılabilir)

Garanti Bankası
Hesap No: 4894 5549 7757 8514
Hesap IBAN NO: 00544 – 6683726 TR97 0006 2000 5440 0006 6837 26

İletişim:0539 414 35 45- 0542 650 65 25

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..