24 Şubat 2014

Özgürdür ellerimiz kelepçelerde bile…

"Kitapların arasına sokağın seslerini, Gezi’nin yüzlerini koyduk. Onlarsız eksiğiz, onlardan hiç vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz!.."

Özgürdür ellerimiz kelepçelerde bile…
Deli Dalgalar Görülmüştür Ekibi ve Yapı Sanatevi, “Siyasi tutuklularla dayanışmak için dışardan içeriye kitap köprüsü” etkinliğini gerçekleştirmek üzere Ankara Yapı Sanatevi’nde bir araya geldi.

Saat 12:00’de Ankara Yapı Sanatevi’nde buluşan gönüllü ekip toplamış oldukları kitapları tasnif ederek işe başladılar. Devamında bandrolleri olmayan kitaplar bandrollenerek ilk sayfalarına tutuklular için “Özgürdür ellerimiz kelepçelerde bile…” yazıldı.

Ekip yorgunluğunu, “Direnişte Sanat” kolektifinin “Gezi şarkıları” müzik dinletisiyle attı. Direnişte Sanat, Ethem Sarısülük, Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Medeni Yıldırım, Ahmet Atakan ve Gezi tutsakları için bestelenen şarkılarını ilk kez paylaştılar. Dinletiden sonra çalışmalara kalındığı yerden devam edildi. Kitaplar paketlendi, tutsakların adresleri paketlerin üzerine etiketlendirilerek postaya verilmek üzere hazır hale getirildi.Saat 12:00’den akşam 18:00'e kadar 560 siyasi tutsağa gönderilmek üzere kitap paketlendi. Bugün dost mecrasında, binlerce siyasi mahpusa kitap göndermek için bir araya gelen dostlar: “Her türlü baskıya inat, ‘yüksek güvenlikli’ duvarlarının karşısına inatçı dayanışmalar ördük, örüyoruz, öreceğiz. Kitapların arasına sokağın seslerini, Gezi’nin yüzlerini koyduk. Onlarsız eksiğiz, onlardan hiç vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz” dediler.

Bu çalışmadan sonra gelecek dönemde bu alanda yapılacak olan etkinlik projeleri üzerine konuşuldu ve dayanışma içerisinde yeni çalışmalar yapmak üzere sözleşilerek etkinlik sona erdirildi.

kita

RSS

Korku dağları bekler

Korku dağları bekler

Burjuvaziyi faşist devlet terörünü güçlendirip boyutlandırmaya zorlayan asıl etken ve dinamikler daha derinde...

 

Yedikule zindanlarından günümüze

Yedikule zindanlarından günümüze

Yasalar değişiyor, hapishane adları-harfler değişiyor, yeni hapishaneler yapılıyor ama zindan hep zindan. Devlet hep ceberrut

 

Kadının beyanı

Kadının beyanı

Siyaset ve erkek yargı “hak etmiş” kadınları duymadı bugüne kadar...

 

Taksim, yine...

Taksim, yine...

Bugünkü Taksim eylemi de kitle direngenliğiyle akıllara kazındı. Taksim'i, İstiklal'in tüm ara sokaklarını ablukaya almasına rağmen direnişi kıramadı!

 

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna ne anlatıyor?

Ukrayna, “uzakta” olup biten bir 'dış haber' gözüyle görülmemeli!..